Zprávy

July 14, 2021

Základy hraní blackjacku online

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Blackjack, známý také jako 21, je jednou z nejpopulárnějších her v kamenných i online kasinech. Ačkoli hraní vyžaduje trochu strategie, pravidla blackjacku jsou velmi jednoduchá a přímočará. To usnadňuje začátečníkům učení.

Základy hraní blackjacku online

Existuje široký výběr internetových hazardních zařízení nabízejících hry blackjack. Mnoho z nich dokonce poskytuje demo verze, takže začátečníci se mohou naučit hrát blackjack online, aniž by museli investovat nebo riskovat jakékoli peníze. Hráči, kteří by chtěli více pohlcující zážitek, naopak mohou hrát live blackjack online kde jsou karty rozdány skutečnými dealery a hry jsou streamovány v reálném čase.

Co by tedy měl začátečník vědět, než bude hrát blackjack online? Zde jsou základy.

Cíl Blackjacku

Porazit dealera je cílem každé blackjackové hry. Aby toho dosáhl, hráč se musí co nejvíce přiblížit 21, aniž by přecházel. Kromě toho musí mít krupiér také nižší součet, než jaký má hráč, nebo musí vypadnout (má kombinaci vyšší než 21).

Online blackjack balíčky a hodnoty karet

Počet balíčků karet použitých ve hře blackjack se liší v závislosti na variantě hry a kasinu. Online blackjack kasina běžně používají šest až osm balíčků, i když některá používají jednotlivé balíčky.

Eso má hodnotu buď jedna nebo jedenáct, zatímco karty od jedné do devíti nesou svou zobrazenou hodnotu pipu. Jack, královna a král se nazývají lícové karty a mají hodnotu deset.

Hraní online blackjacku

Nejprve se karty zamíchají a poté hráči vsadí. Dále každý hráč obdrží dvě karty lícem nahoru. Stejně tak krupiér dostane dvě karty, ale jedna z nich (nazývaná karta držení) zůstane lícem dolů, dokud všichni hráči u online blackjackového stolu neodehrají své karty.

Hráči si sečtou hodnotu dvou karet v ruce. Například, pokud má kombinace královnu a sedmičku, hodnota je 17. Poté mají na výběr z několika možností pro svůj další tah. Tyto zahrnují:

  • Udeřil. Toto je získání další karty, kterou lze přidat do hráčovy ruky. Hodnota nové karty se pak přičte ke kartám v ruce. Hráč může pokračovat v úderech, dokud nespadne nebo nepřekročí 21.
  • Vydržet. To znamená, že hráčova ruka je kompletní. Hráč se může rozhodnout stát buď po prvních dvou kartách, nebo poté, co trefil.
  • Blackjack rozdělení. Hráč se může rozdělit pouze v případě, že hodnota každé z prvních dvou karet je ekvivalentní (například dvojice pětek nebo desítka a král). Hráč vezme každou startovní kartu a vytvoří s ní novou ruku. Je přidána sázka na pokrytí druhé ruky. Po rozdělení může hráč pokračovat v hraní každé jednotlivé handy.
  • Pojištění. Hráč se může pojistit pouze tehdy, když dealer ukazuje eso. Hráč umístí původní sázku a dostane výplatu 2:1, pokud se ukáže, že dealer má blackjack. Pokud dealer nemá blackjack, hráč prohraje pojistnou sázku a odehraje svou původní kombinaci.
  • Kapitulace. Pokud se hráči domnívají, že jejich kombinace nepřekoná handu dealera na základě toho, jaké jsou jejich první dvě karty a jakou kartu ukazuje dealer, mohou se vzdát. Když tak učiní, prohrají polovinu své sázky a polovinu z ní dostanou zpět. Hráčova ruka končí, jakmile se vzdá. Poté, co všichni hráči odehrají své handy, skrytá karta je otočena dealerem. Dealer musí zasáhnout, pokud je součet prvních dvou karet menší než 17 a pokud v ruce ještě zbývají hráči. Dealer pokračuje v úderech, dokud karty v jeho ruce nedosáhnou celkového počtu 17 nebo více, a pak musí zůstat. Pokud však krupiér kdykoli během tohoto procesu vypadne, zbývající hráči v ruce vyhrají své sázky.
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
Jak maximalizovat strategii předčasné výplaty v živém blackjacku
2021-12-15