Jak hrát Blackjack

Blackjack je oblíbená karetní hra, kterou najdete ve všech kasinech na světě. Jak je tomu v případě mnoha her o štěstí, původ hry je nejasný, pouze občas zmiňované náznaky z různých zdrojů.

Jisté je, že hra Blackjack pochází z karetní hry s názvem dvacet jedna, o které se zmiňuje jedna z knih slavného autora Miguela de Cervantese.

Postupem času se hra stala tak ceněnou, že ji přijala všechna kasina. Hlavní příčina popularity této hry je zřejmá. V podstatě jde o jednoduchou hru, která nabízí stejné šance na výhru.

Základní pravidlaHodnota karetHra BlackjackMožnosti přehrávače
Read more
Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Základní pravidla

Základní pravidla

Ať už se hraje v kamenném kasinu nebo v online kasinu, základní pravidla jsou stejná. Hra využívá jeden až osm balíčků karet, které se několikrát zamíchají dohromady, v závislosti na zásadách kasina.

Herní stůl má tvar půlměsíce a má pět, šest nebo sedm volných míst, která mohou účastníci hry obsadit. Existuje možnost, že při zaplnění všech míst mohou na ruku účastníka hry vsadit maximálně dva hráči, kteří nesedí u stolu.

Přesto rozhodnutí učiněná ve hře náleží pouze hráči u stolu.

Základní pravidla
Hodnota karet

Hodnota karet

Všech 52 karet v balíčku se používá ve hře Blackjack. Každá kniha má svou hodnotu. Karty 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 tedy představují hodnotu, která je na nich vepsána. Ale velké karty, 10, J, Q, K, ať už jsou jakékoli, mají hodnotu rovnou deseti bodům.

A eso je jediná karta, která má dvě hodnoty. To může znamenat buď 1 nebo 11, v závislosti na potřebě a rozhodnutí hráče. Účelem hry je nashromáždit hodnotu 21 bodů nebo co nejblíže, ale ne více než 21. Pokud hráč nebo dealer tuto hodnotu překročí, hra je u konce.

Hodnota karet
Hra Blackjack

Hra Blackjack

Každé kolo Blackjacku začíná umístěním sázky hráčů. V první fázi hry, po umístění sázky, rozdávající rozdá dvě karty každému hráči a sobě, počínaje zleva doprava.

Karty jsou sdíleny jedna po druhé, pro každého hráče. Každý hráč a dealer tak obdrží dvě karty. Vždy je jedna z karet dealera otočena vzhůru nohama, což je výhoda pro hráče.

Cílem každého hráče je porazit dealera. To lze provést, když je součet karet hráče 21, nebo když je hráčova kombinace větší než karta dealera, ale ne více než 21.

Hra Blackjack
Možnosti přehrávače

Možnosti přehrávače

Po první fázi, ve které byly podány sázky, se hráči rozhodnou, jaké volby učiní. Účastníci hry mají k dispozici čtyři možnosti:

  • Pokud je součet karet příliš nízký, může požádat o karty, dokud nedosáhne 21 nebo hodnoty co nejblíže.
  • Pokud má hráč uspokojivé karty, může se rozhodnout, že žádné další karty nedostane.
  • Pokud drží slibnou kombinaci s hodnotou 11, v očekávání karty s hodnotou 10, může se rozhodnout zdvojnásobit vsazenou částku.
  • Pokud hráč drží dvě karty stejné hodnoty, může je oddělit a rozdělit je tak do dvou rukou.
Možnosti přehrávače
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák